12 Mart 2015 Perşembe

Kontür Ve Highlight Uygulaması Nasıl Yapılır

     
         


         Herkese merhaba bugün kontür ve highlight uygulamalarından bahsedeceğiz.Hep çok zor olarak düşünülüyor ama aslında çok zor değil ve umarım sizlere bu yazı yardımcı olur.Bu uygulamaya başlamadan önce cildimizi nemlendirip her  zaman uyguladığınız fondöteninizi uygulayabilirsiniz.

 Kontür ve Highlight uygulaması nedir ?

  Yüz hatlarımıza göre yapılan yüzümüzü küçültmeye, yüz hatlarımızı belirginleştirmeye,yüzü ideal yüz tipine yani oval yüz tipine ulaştırmak amacıyla yapılan uygulamalardır.Bu uygulama sayesinde yüzümüzün istediğimiz kısımlarını ön plana çıkarabiliriz istemediğimiz kısımları geri plana itebiliriz.Tabi her yüz tipine,şekline göre farklı bir şekilde kontür uygulaması yapılır ama ben şu an sizlere genel anlamda kontürden bahsedicem.İlerleyen günlerde her yüz tipine ayrı bir kontür uygulama yazısı yazabilirim.
highlight nasıl yapılır

Hangi malzemeleri kullanmalıyız ?

    1)Kontür için : 
     
      Cildinize en az iki ton koyu bir fondöten,stick fondöten ve kontür işlemi için özel olarak üretilen kontür paletlerindeki cildinizden en az iki ton koyu olanları kullanabilirsiniz.Ayrıca bronzer,koyu renkli pudralarda kullanılabilir.Bu ürünlerin hangi marka olduğu önemli değil.Ama bir kaç örnek vermek gerekirse ;

      The Balm Bahama Mama bronzlaştırıcı
      Benefit Hoola bronzlaştırıcı
      Nars Laguna bronzlaştırıcı

   Tabi içlerinde en uygun olanı The Balm Bahama Mamadır.Ayrıca çokta beğendiğim bir üründür.

  2)Highlight için :
   
      Cildinize en az iki ton açık bir concealer,fondöten kullanabilirsiniz.Highlight için de marka önemli değil.İstediğiniz markayı kullanabilirsiniz.Benim önerilerim ;

      The Balm Mary-Lou Manizer
      Benefit Whatts up aydınlatıcı stick

Nasıl uygulanır ?

Bu uygulama  ilk olarak kontürle başlanmalıdır.

   
kontür nasıl yapılır
Mesela burnumuzu mu küçültmek istiyoruz ya da daha düzgün durmasını mı istiyoruz.Burun kenarlarına aşırı olmayacak ve düz bir çizgiyle kontür,burun üstüne ise highlighter uyguluyoruz.
 
highlight nasıl yapılır


Kim Kardashianın yaptığı gibi elmacık kemiklerini mi çıkartmak,belirginleştirmek mi istiyoruz. O zaman elmacık kemiklerimizin altına dudak kenarlarından başlayarak kulaklara kadar kontür malzemeleriyle düz koyu bir çizgi çekiyoruz. Elmacık kemiklerimizin üstüne ise highlighter uyguluyoruz. 
Bu uygulamaları yaptıktan sonra dikkatli bir şekilde beauty blenderla ya da istediğiniz bir fırçayla dağıtmak lazım.

Umarım açıklayıcı olmuştur.Çok zor değil fakat mantığını kapmak gerekiyor.

Olumlu olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyorum.Hepinizi öpüyorum :)