20 Mart 2015 Cuma

Makyaj Bazı Nedir Ve Nasıl Kullanılır ?

 
makyaj bazı nasıl kullanılır

       Herkese merhabaa :)  Bugün makyaj bazlarının ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını konuşacağız.Son zamanlarda bu makyaj bazlarını çok fazla görüyor,duyuyor ve kullanıyoruz.Peki nedir bu makyaj bazları ?

     Makyajın daha doğal ve daha güzel görünmesi için başta cildimizin sorunlu,kusurlu olmaması gerekir. Cildimiz ne kadar kusursuz olursa makyaj uygulamamız da o kadar güzel olur.Peki cildimiz o kadar da kusursuz değilse ne yapacağız ? İşte böyle durumlarda makyaj bazları devreye giriyor canlarım.
   Kısacası kusursuz ve güzel bir makyaj uygulaması için cildimizi hazırlayan bu ürünlere makyaj bazı (face primer) diyoruz.

maybelline makyaj bazı
 
   1. Cildimizde ki gözenekleri doldurarak küçülmesini,kapanmasını sağlar.
   2. Ciltteki ince çizgileri doldurarak kapanmasını sağlar.
   3. Cilt tonunu ve renk eşitsizliklerini ayarlar.
   4. Fondöteni uygulamayı kolaylaştırır.
   5.Makyajı daha dayanıklı hale getirir.
   6.Cilde kadifemsi bir görünüm kazandırır.
   7.Kızarıklıkları gidermede yardımcıdır.

benefit makyaj bazı


                                     Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır ?

       Makyaj bazını kullanmadan önce yüzü temizlemek ve iyice nemlendirmek gerekiyor. Yüzünüz nemlendiriciyi emdikten sonra makyaj bazını yüzünüze uygulayabilirsiniz.Makyaj bazını ellerinizle,fırça ya da süngerle uygulayabilirsiniz. Ben makyaj bazını ellerimle uyguluyorum genelde.
Makyaj bazını ne kadar ince bir katman halinde sürerseniz o kadar iyi bir görünüm kazanırsınız.
Unutmamak gereken bir nokta da şu ki makyaj bazını sürüp hemen üstüne fondöten sürmemeli 5 dakika kadar beklemeliyiz ki baz yüzümüze otursun.

the balm makyaj bazı    Makyaj bazlarının içeriğinde silikon bulunduğundan böyle bir hassasiyetiniz varsa dikkatli kullanmanız gerekiyor ki böyle bir hassasiyetiniz yoksa bile içeriği nedeniyle her makyajınızda baz kullanmamanızı öneririm ben canlarım.

Umarım yazım sizin için yararlı olmuştur canlarım. Sizin de bu konuda düşünceniz varsa lütfen yorum yazın iyi günler :)